Hae
Roosa Blom

Seuraa mun päivää Zero Waste Finland ry instassa

Huomenna eli maanantaina 10. helmikuuta kaappaan Zero Waste Finland ry Instagram-tilin päiväksi. Tulen pitämään stoorien puolella my dayta ja kertomaan mun tyypillisestä päivästä. Tietenkin ekologisesta näkökulmasta ja jakamaan paljon vinkkejä. Mukava päästä höpisemään välillä muualle, kuin omiin stooreihin ja odotan keskustelua teidän kanssanne. Mikään ei ole inspiroivampaa, kuin saada kommentteja ja keskustelua aikaan. Tuntuisi turhauttavalta höpistä vain yksin. Odotan, että ZWF:n Instatilillä on hieman eri (ja paljon enemmän!) seuraajia kuin omallani.

Jos siis haluut seurata mun päivää huomenna niin ota ZWF ry:n IG-tili haltuun, jos et oo sitä vielä ottanut!

@zerowastefinlandry

 

Mikä Zero Waste Finland ry?

ZWF ry edistää ja kehittää kestävää elämäntapaa ja zero waste -ajattelun mukaista toimintaa Suomessa. Zero waste on ajattelutapa, joka kannustaa vähentämään jätettä ja tavoittelemaan elämäntapaa, josta jätettä ei synny.

Yhdistyksen tavoitteena on muuttaa suomalaisten suhtautumista kuluttamiseen ja tehdä kestävästä elämäntavasta valtavirtaa. Tätä toteutetaan muun muassa

  • järjestämällä erilaisia tempauksia ja tapahtumia
  • tekemällä yhteistyötä muiden samaa aatetta edistävien toimijoiden kanssa
  • ottamalla osaa yhteiskunnalliseen keskusteluun ja rakenteiden kehittämiseen

Yhdistys haluaa olla asiantunteva, aktiivinen ja rohkea edelläkävijä, joka innostaa, rohkaisee ja kannustaa suomalaisia ympäristöystävällisempiin tekoihin.

Lisää löytyy yhdistyksen nettisivuilta.

 


LUE MYÖS:

Vinkkejä ja inspiraatiota #muovitonmaaliskuu -haasteeseen

DIY Kestohedelmäpussi

Mun 9 suosikki zero waste tuotetta

 

SEURAA INSTAGRAMISSA

 @roosablom

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *